Rafting

Závěrečná zpráva z Rektorského sportovního dne 16.5 2018 – rafting :


Rafting proběhl za velmi nepříznivého počasí na umělé slalomové trati USK se zázemím v loděnici UK FTVS v Praze Troji. Příchozí studenti absolvovali rafting pod vedením zkušených certifikovaných instruktorů na divoké vodě obtížnosti WW II-IV.


Před nástupem na vodu proběhlo školení posádek o technice pádlování, bezpečnosti na divoké vodě, záchraně a sebezáchraně na tekoucí vodě. V rámci zajištění bezpečnosti účastníků RD byla zajištěna profesionální záchrana ze břehu. Pro hladký průběh akce bylo z USK Praha zdarma zapůjčeno elektrovozidlo, které na vleku převáželo mezi jízdami raftové čluny z cíle na start.


Historicky se osvědčilo, že účastníci RD dávají přednost nezávodní formě raftingu, protože mají čas se seznámit s technikou a taktikou jízdy na raftovém člunu, chováním na divoké vodě pod vedením zkušených učitelů a instruktorů.


Přišlo pouze 11studentů! Největší účast byla tradičně z LF UK PRAHA a MFF UK, z mateřské fakulty FTVS přišel 1 student. Obvyklá účast studentů a zaměstnanců UK bývá mezi 60-80. Díky předchozímu letnímu počasí, dále ohlasům na raftový RD inzerovaný nejen na webu, ale hlavně na sociálních sítích jsme počítali (a personálně zajistili) s kapacitou až 100 lidí. Ze zaměstnanců UK nepřišel nikdo.


Zde je nutné upozornit, že rafting je rizikový sport a jeho pořádání díky přísným bezpečnostním standardům FTVS UK v Praze vyžaduje nejen kvalifikované vůdce člunu, ale odpovídající počet zachránců starající se o danou část umělé slalomové trati, za jejíž bezpečnost zodpovídá a obsluhu auta, které převáží raftové čluny. Řidič auta působí zároveň jako bezpečnostní pracovník, který má přehled o celé trati a v případě nouze komunikuje se zachránci, resp. je připraven zavřít klapku kanálu pro potřeby záchrany zaklesnutého plavce a přivolat záchrannou službu. V provozu byly 2 raftové čluny, bylo počítáno s kapacitou 5 raftových člunů.


Pro následující ročníky navrhuji elektronický způsob přihlašování na RD rafting na adresu pořadatele, kdy do určitého termínu pošlou studenti a pracovníci UK přihlášky pořadateli, který podle počtu přihlášených zajistí odpovídající počet kvalifikovaného personálu tak, aby byly racionálně využity prostředky na čerpání RD.


V Praze dne 17.5 2018, PhDr. Petr O. Novotný, Ph.D.
Poslední změna: 4. březen 2019 18:43 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám