Turnaj v malé kopané v rámci RSD 16.5.2018 – hodnocení :

Místo: fotbalové hřiště ve SCUK Hostivař (přírodní trávník).

Počet zúčastněných týmú: 12 (zastoupeny fakulty UK – FSV, 1.LF, FTVS, MFF, PřF, 3.LF, PF a FF – celkem cca 90 hráčů).

Průběh turnaje:

Systém hry byl zvolen a rozlosován s ohledem na panující deštivé počasí a s tím spojená rizika zranění na kluzkém povrchu – rychlejší varianta 4 skupin po 3, každý tým tak odehrál pouze 2 zápasy ve skupině.

Zápasy ve skupinách byly hrány na 15 minut hrubého času beze změny stran a dále do vyřazovacích bojů postoupily 2 nejlepší týmy z každé skupiny, které vytvořily čtvrtfinálové dvojice. Vítězové šli dál do semifinále a turnaj vyvrcholil finálovým utkáním a zápasem o 3.místo. Ve vyřazovací části trval zápas již 2x 10 minut hrubého času se změnou stran.

Turnaj byl hrán v bojovné atmosféře a nasazení, přesto vesměs korektně bez větších konfliktů, o což se starali také asistenti KTV PF coby rozhodčí zápasů. Ač turnaj doprovázely časté dešťové přeháňky, podařilo se jej dohrát až do konce a nejlepší 4 týmy se tak mohli radovat z ocenění ve formě sladkostí a ovocných nápojů. Obě závěrečná utkání byla velmi vyrovnaná a dramatická.

Všem týmům patří velké poděkování za účast v letošním ročníku turnaje, který se po většinu času nesl v přátelské atmosféře a bez vážnějších zranění!