Slovo závěrem


Vážení studenti a zaměstnanci, kolegyně a kolegové,


ve středu 16. května 2018 proběhl opět po roce očekávaný sportovní svátek Univerzity Karlovy – Rektorský sportovní den. A přestože deštivé počasí se letos rozhodlo udělat vše proto, aby nám naše úsilí, nadšení a zážitky překazilo, ani v nejmenším se mu to nepovedlo!


Zasportovat si do SCUK Hostivař – tradičního centra dění i do dalších spřízněných sportovních areálů a loděnic po celé Praze přišlo bezmála 900 studentů a zaměstnanců, reprezentujících v podstatě všechny fakulty Univerzity Karlovy.


Z původně zamýšlených 31 sportů se povedlo zdárně realizovat 28. Zrušeny musely být pouze šachy a cyklo-inline aktivity (pro malý počet předem přihlášených) a také letní biatlonová modifikace (průprava i závod byly připraveny, ale déšť jejich průběh znemožnil). Ostatní sporty (i ty venkovní) proběhly bez větších organizačních i zdravotních potíží a některé se těšily tradiční hojné účasti (volejbal, aerobní formy cvičení, badminton, beachvolejbal, florbal či plavání). Trochu za očekáváním zůstal letos fotbal ve formě malé kopané. Povedly se ale i netradiční sporty jako kanjam nebo seakajaky.


Samotný průběh RSD ve Sportovním centru v Hostivaři pak v dopoledních hodinách okořenila přítomnost samotného rektora UK, Prof. MUDr. Tomáše Zimy, DrSc., MBA.


Sport určitě přináší (nejen) studentské populaci ten správný životní prožitek, relaxaci i trénink soutěživosti, sebeovládání či spolupráce. A proto by tato „naše“ celouniverzitní akce, kdy se sport na jeden den stává událostí č. 1, určitě měla dále žít svým skvělým životem. Je jen třeba se zamyslet nad termínem jejího konání, který díky svému přesahu už do zkouškového období řady fakult, může být limitujícím faktorem počtu účastníků!


Na závěr se sluší poděkovat všem, kteří letošní RSD připravovali, spoluvytvářeli, realizovali či podporovali, rovněž pak sportovcům i jejich fanouškům a rozhodčím. Nálada byla výborná a pocit z dobře vykonané práce je vždy tou nejlepší odměnou!Přeji všem hodně zdraví a kolegům z katedry TV Přírodovědecké fakulty též hodně pohody a nadhledu při pořádání příštího RSD 2019!


Mgr. Růžena Kosová, vedoucí KTV Právnické fakulty UK
Rychlý přehled účasti v jednotlivých sportech:


Sportovní aktivita

Počet účastníků

Aerobik / Body and Mind

185

Aqua fitness

13

Atletika

11

Badminton

32 / 16 dvojic

Basketbal 3 + 3

12 / 4 týmy

Beachvolejbal

30 / 15 dvojic

Biatlon - letní modifikace

0

Cyklistika

12

Cyklistika a Inline

0

Florbal

78 / 12 týmů

Fotbal

90 / 12 týmů

Golf

16

Golf - začátečníci

14

Kanjam

10 / 5 dvojic

Lezení na umělé stěně

12

Nordic walking

5

Orientační běh

23

Plavání

60

Posilovna

25

Rafting

11

Rugby

8

Seakajak

13

Sjezd Sázavy

18

Softbal

16 / 2 týmy

Stolní tenis

13

Squash

7

Šachy

0

Tenis

14

Veslování

9

Volejbal

120 / 18 týmů

Sportovní aktivity ZP

33

Počet celkem

890

Poslední změna: 4. březen 2019 18:44 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 5

Praha 1, 116 36

Česká republika


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám